Realitná kancelária - Nová Baňa | Euro-Royal Reality s.r.o.

Radíme predávajúcim


Rozhodli ste sa predať dom, byt, pozemok?


Skúšate to sám ale nedarí sa? Kde je problém?
Možno je problémom predaj na vlastnú päsť..Isto nie ste odborník na marketing. Pracovníci realitnej kancelárie ponúkajú účinné marketingové stratégie a reklamu. Množstvo internetových stránok na ktorých sa môže Vaša ponuka zobraziť s pravidelnou aktualizáciou, inzercia v tlači, reklama formou letákov, vývesných tabúľ, bannerov. Nezanedbateľná je aj evidencia záujemcov o nehnuteľnosti, ktorú naša realitná kancelária má k dispozícii. Možno máme v evidencii práve potencionálneho kupujúceho na vašu nehnuteľnosť. Záujemcu o kúpu si realitná kancelária preverí a zabezpečí Vám odborný a bezproblémový predaj domu bytu či pozemku.

Ponúkať v jednej realitke či viacerých?


Predávať cez mnohé realitné kancelárie môže byť skôr na škodu ako na prospech.. Vaša nehnuteľnosť sa objaví na internete mnoho krát s rôznymi cenami a popisom. Rozumné je zveriť takýto závažný proces jednej kancelárii, jednému maklérovi, ktorý má povinnosť, sa o celý proces predaja postarať. Maklér Vás musí pravidelne informovať o stave záujmu o nehnuteľnosť, aktuálnych cenách a hľadá možnosti, ako čo najlepšie odprezentovať Vašu nehnuteľnosť potenciálnemu záujemcovi.

Ako stanoviť cenu nehnuteľnosti?


Stanovenie vhodnej ceny nehnuteľnosti je veľmi dôležité. Rozhoduje typ, stav, výmera, lokalita a ale aj obdobie predaja. Ak zadáte príliš vysokú cenu vaša ponuka môže zostať nepovšimnutá, ak ponúknete nízku cenu môžete prerobiť. Realitný maklér ako odborník na reálne predajné ceny v regióne vám vie dať cennú radu i pri rozhodovaní o predajnej cene.

Ako pripraviť nehnuteľnosť na predaj?


Už pred návštevou realitného makléra, ktorý urobí nafotenie Vašej nehnuteľnosti je vhodné upraviť vzhľad bytu alebo domu. Už z fotografie si potencionálny záujemca urobí prvý dojem o objekte. Často takáto úprava vzhľadu nevyžaduje veľké investície a dá sa urobiť svojpomocne, ale výsledný efekt pri predaji môže byť veľmi dobrý. Vhodné je upratať okolie domu, postarať sa aby interiér pôsobil priestranným dojmom a bol čistý.

Ako sa správať keď príde záujemca?


Radu Vám ochotne poskytne náš maklér. Zvoľte príjemný postoj a vystupovanie. Obhliadky bez účasti majiteľa sú efektívnejšie ako s účasťou majiteľa, a ak sa už ako majiteľ obhliadky zúčastňujete, buďte skôr pozorovateľ a nechajte maklérovi voľné pole pôsobnosti. Mohlo by sa stať, že svojou nevhodnou poznámkou odradíte kupujúceho.

Trvať na cene či pristúpiť na dohodu?


Predávajúci chce dostať čo najviac, kupujúci zaplatiť čo najmenej. Ako nájsť kompromis? Treba rozumne zvážiť a nestavať sa hneď k ponuke kupujúceho odmietavo. Treba ponuku zhodnotiť a skúsiť sa vzájomne dohodnúť. Ak neustúpite, klient stratí záujem a možno o dva mesiace ak nebude ďalší záujemca, sám znížite cenu ale kupec už nebude.

Info linka: 0915 865 681
info@euroroyal.sk

Kancelária Nová Baňa, Bernolákova 5

Kancelária Nová Baňa, Bernolákova 5